Yeni Kişi Ekleme

Tekli İrtibat Kişisi Oluşturma.

Ana ekranda boş bir kareye dokunun. Sonra “Manuel ekle”ye dokunun. Tekli irtibat kişisi oluşturmak için lütfen sadece bir adet iletişim yolu( Cep, Mesaj, E-posta) seçin. Ya da başka bir iletişim yolu seçmek için bir de “+ İletişim kanalı ekle”ye dokunun. Ana ekrana geri dönün ve tek tuşla arama yapmak (ya da uygulamayı başlatmak) için tekli irtibat kişisi simgesine dokunun.

Çoklu İrtibat Kişisi Oluşturma (çoklu eylem)

Var Olan Tekli irtibat Kişisi: Düzenlemek istediğiniz Kişinin simgesine dokunun ve sallanmaya başlayıncaya kadar basılı tutun. Üzerine hafifçe basın. Ardından kişi ile iletişim kuracağınız diğer yolları eklemek için “İletişim kanalları ekle” ye basın. Kişi ile iletişim kurmak üzere 5 taneye kadar yol ekleyebilirsiniz (lütfen aşağıdaki kişi satırlarını Etkinleştir/ Devre dışı bırak kısmına bakın). Ana ekrana dönmek için sol üstteki < ‘e dokunun. Bir çoklu irtibat kişisinin simgesine dokunduğunuzda, etkinleştirdiğiniz bağlantı türlerini gösterir açılır pencere simgeleri görülecektir. Varsayılandan görüşmek için çoklu irtibat kişisine iki kez dokunun. Varsayılan listenin ilk sırasındaki eylemdir.

Kişiler Listesinden Yeni Kişi

Ana ekranda boş bir kareye dokunun. Ardından kişiler listenizden bir kişiyi aktarmak için “Kişiler Listesi’nden ekle ” ye dokunun. Bu kişi için kullanmak istediğiniz irtibat satırlarını etkinleştirin. Kişi ile iletişim kuracağınız diğer yolları eklemek için “İletişim kanalları ekle” ye basın.

İrtibat Satırını Etkinleştirmek / Devre Dışı Bırakmak

Bir irtibat satırını etkinleştirmek için sağa kaydırın, devre dışı bırakmak için tekrar sağa kaydırın. Etkinleştirilmiş her bir irtibat satırı, bir kişi için ana ekranda bir açılır pencere simgesini temsil edecektir.

Örneğin, eğer kişiye iki çeşit irtibat atamak istiyorsanız: arama ve mesaj, (kişinin simgesine dokunduğunuzda ana ekranda iki adet açılır pencere simgesi görülecektir) iki irtibat satırını etkinleştirmeniz gerekecektir (telefon ve mesaj).

Eğer kişiye herhangi bir özel eylem atamıyorsanız (hiçbir irtibat satırını etkinleştirmiyorsanız) o zaman varsayılan olarak sadece listedeki ilk irtibat satırı etkinleştirilmiş olur. Bu durumda ana ekranda bir kişinin simgesine bastığınızda kişiyi tek dokunuşla arayabileceksiniz.

Fotoğraf Atama

Kişiye bir fotoğraf veya resim atamak için Resim / Fotoğraf alanına dokunun ve “2x”e dokunarak hızlı arama simgesinin boyutunu seçin. “Kişi Düzenle” ekranına dönmek için sol üst köşedeki geri ok tuşuna dokunun.

Kişi İsmi Düzenle

Kişi ismini düzenlemek için Kişi İsmi alanına dokunun.

İrtibat Satırlarını Sıralama

Aşağı veya yukarı taşımak için irtibat satırına dokunun ve basılı tutun.

İrtibat Satırı Silmek

Bir irtibat satırını silmek için sola kaydırın.

İlk etkinleştirilmiş irtibat satırı sizin öncelikli irtibat yönteminiz olacaktır. Bu örnekte, etkinleştirilmiş ilk irtibat satırı Facebook’tur. Eğer, örneğin listedeki birinci sıraya e-posta satırını getirirseniz, o zaman bu kişinin simgesine iki kez bastığınızda E-posta Oluştur açılacaktır.

“+ İletişim Kanalı Ekle”ye dokunarak Instagram, Facebook, Whatsapp ve Skype gibi farklı irtibat yollarının da ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, ana menüye dönmek için sol üst köşedeki geri ok tuşuna basın.

Kullanım

Arama Yapma

Arama yapmak için dokunun

Doğrudan Arama Yapmak

Doğrudan Arama yapmak için çoklu irtibat kişisine iki kez dokunun

T9 Arama ve Tuş Takımı

Bir Kişi Ekle

Bir kişi eklemek için dokunun

Düzenle Modu

Düzenle moduna girmek için kişi simgesine basın ve sallanmaya başlayıncaya kadar basılı tutun. Düzenlemek istediğiniz sallanmakta olan simgeye dokunun.

Ayarlar

Simgeleri Yönetmek

Bir Kişi Simgesini Yeniden Boyutlandırmak

Yeniden boyutlandırmak istediğiniz simgeye dokunun ve sallanmaya başlayıncaya kadar basılı tutun. Simge sallanmakta iken onu iki katına çıkarmak için (2x) iki kere basın. Eski boyutuna geri döndürmek için (1x) tekrar iki kere basın.

Kişi Düzenle

Simgeye dokunun ve sallanmaya başlayıncaya kadar basılı tutun. Düzenlemek istediğiniz sallanmakta olan simgeye basın.

Düzenleme modundan çıkmak için en alttaki yeşil çizgiye basın.

Simgeleri Yeniden Yerleştirmek

Bir simgeye dokunun ve basılı tutun, sonra onu istediğiniz yere sürükleyin.

Bir Kişi Silmek

Bir simgeye dokunun ve basılı tutun, sonra simgeyi alttaki kırmızı çizgiye sürükleyin.

T9 Arama ve Tuş Takımı

T9 Aramasında Kişi Aktarma

T9 tuş ekranını açın. T9 aramasını kullanarak kişileri arayın. Sol üst köşedeki “+” simgesine dokunun. Ardından her bir kişi için “+”ya basarak aktarmak istediğiniz kişileri seçin. Sağ üst köşedeki yeşil onaylama simgesine basın, seçtiğiniz kişiler eklenecektir.

Tuş Takımından Kişi Ekleme.

Tuş takımı ekranını açın. Telefon numarasını girin. Sol üst köşedeki “+” simgesine basın. Ardından yeşil “+” simgesine tekrar basın. Numara yeni bir kişi olarak eklenecektir. Ardından kişinin bir resim, isim ve iletişim yolları atayabilirsiniz.